pesta2 wozki widlowe

Zajmujemy się sprzedażą wózków widłowych nowych i używanych. Dzięki wieloletniej obecności i współpracy z różnymi dostawcami na rynku jesteśmy w stanie przedstawić Państwu pełną gamę urządzeń różnych marek – zawsze w przystępnych cenach, z kompetentnym doradztwem oraz gwarancją.

W naszym asortymencie znajdują się następujące urządzenia:

wózki widłowe spalinowe – najlepsze do realizacji prac na większym terenie

wózki widłowe elektryczne – przeznaczone do prac na małym obszarze

Oferujemy wózki widłowe różnych uznanych marek, w tym między innymi Still, Linde, Toyota, Nissan, Jungheinrich, Komatsu i wielu innych. Dysponujemy zarówno modelami przeznaczonymi do realizacji prac na małej powierzchni, jak i tymi wskazanymi do obsługi dużej przestrzeni w magazynach i halach produkcyjnych wielkopowierzchniowych.

Bezpieczny zakup wózka używanego

Dokładamy wszelkich starań, aby zakupienie wózka widłowego używanego nie było dla Państwa związane ze stresem. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia używane mogą posiadać usterki, dlatego przed wystawieniem sprzętów na sprzedaż poddajemy je zawsze dokładnym pracom diagnostycznym i sprawdzeniu podzespołów zarówno mechanicznych, jak i elektronicznych – w przypadku jakichkolwiek błędów, uszkodzeń, usterek, wymieniamy lub naprawiamy części. Na sprzedawane wózki używane dajemy gwarancję, dlatego jeżeli pojawią się jakiekolwiek usterki, mogą Państwo liczyć na bezpłatne wsparcie techniczne. Do wózków dodajemy także niezbędną dokumentację techniczno-ruchową i przygotowujemy je do badań Dozoru Technicznego.

Pełne doradztwo techniczne

Służymy doradztwem technicznym. Gdy mają Państwo problem z doborem odpowiedniego sprzętu, nasi specjaliści zawsze służą fachową pomocą. Na podstawie Państwa potrzeb i wymagań, a także wskazanego budżetu, dobierzemy optymalny sprzęt, który będzie działał niezawodnie i wydajnie.

Przystępne ceny

Zawsze dbamy o to, aby nasze ceny były konkurencyjne. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup nowych lub używanych wózków właśnie w naszej firmie, nie muszą Państwo obawiać się zbyt wysokich kosztów. Przypominamy również, że w naszej firmie istnieje możliwość przetestowania wózków przed zakupem – oferujemy usługę wynajmu. W ten sposób przez dłuższy okres mogą Państwo spokojnie sprawdzić wózek w swoim zakładzie.

Obsługujemy klientów na terenie całej Polski. Zapewniamy dowóz wózków do wskazanego miejsca własnym transportem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą wózków widłowych!

W PESTA2 świadczymy usługi wynajmu wózków widłowych i podnośników teleskopowych. Tym z Państwa, którzy potrzebują sprzętu tego rodzaju, oferujemy usługi taniego wynajmu z dowozem na wskazane miejsce.

Dysponujemy wieloma modelami wózków widłowych elektrycznych, spalinowych oraz podnośników teleskopowych najlepszych marek. Dopasujemy je indywidualnie do Państwa potrzeb, aby spełniły wszystkie wymagania związane z realizacją prac w ramach transportu bliskiego.

Oferujemy usługi wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego – dla klientów zawierających z nami umowy opiewające na dłuższy okres, przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty. Jesteśmy firmą elastyczną i dopasowujemy się do potrzeb naszych klientów pod kątem wynajmu sprzętu. Dowieziemy go na miejsce i odbierzemy wtedy, gdy prace zostaną zakończone.

Dlaczego warto wybrać wynajem wózków i podnośników?

W wielu firmach zakupienie wózka widłowego bądź podnośnika nie jest opłacalną inwestycją. Dotyczy to w szczególności tych firm, które realizują usługi tego rodzaju sprzętem okazjonalnie, na przykład raz na kilka tygodni w przypadku dostawy towaru.

Dodatkowo wynajem jest wskazany w przypadku firm, które nie mogą pozwolić sobie na zakupienie i utrzymanie własnego sprzętu. Zakup wózka widłowego jest sporym wydatkiem, dlatego w szczególności dla małych firm jest to duże obciążenie finansowe. Dzięki usługom wynajmu można zmniejszyć koszty działania firmy, ponieważ to my jesteśmy odpowiedzialni za stan techniczny wózka widłowego.

Państwa korzyści:

 • obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem ruchu
 • zmniejszenie kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników
 • dostęp do zaawansowanych i sprawnych technicznie urządzeń
 • brak konieczności prowadzenia dokumentacji urządzeń
 • brak konieczności wykonywania przeglądów i serwisowania
 • opcja przetestowania wózka lub podnośnika przed zakupem

Siedziba naszej firmy znajduje się w Stargardzie Szczecińskim – obsługujemy całe województwo zachodniopomorskie oraz całą Polskę. Jeżeli chcą Państwo sprawdzić koszty związane z wynajmem sprzętu, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez e-mail. Nasi pracownicy odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe, i przedstawią Państwu wycenę usługi.

Zapraszamy do wybrania naszych usług wynajmu!

W firmie PESTA2 mogą Państwo skorzystać z profesjonalnych usług w ramach badań i sporządzania dokumentacji UTD. Służymy fachowymi poradami i przeprowadzamy przeglądy techniczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego, a nasza kompleksowa znajomość przepisów prawnych powoduje, że usługi realizujemy zawsze zgodnie ich literą.

 

Klienci chcący korzystać ze sprzętu zgodnie z przepisami UDT, powinni pamiętać o następujących zasadach:

 • zatrudnianiu do pracy operatorów posiadających stosowne uprawniania do obsługi urządzeń wymagane przez UDT
 • zlecaniu konserwacji bieżącej sprzętu pracownikom posiadającym uprawnienia konserwatorów zgodnie z przepisami UDT
 • modernizować i naprawiać maszyny w punktach, które posiadają uprawnienia UDT

Naszym klientom pomagamy w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do odbioru technicznego urządzeń, weryfikujemy stan techniczny urządzeń, uczestniczymy w procedurach ich przekazania pod dozór techniczny. Zajmujemy się także okresowymi przeglądami technicznymi i konserwacyjnymi i prowadzeniem Dzienników Konserwacji urządzeń.

 

Posiadamy uprawnienia do konserwacji i obsługi urządzeń takich jak:

 • wózki widłowe, w tym wózki widłowe specjalizowane
 • podesty ruchome montowane na pojazdach – przejezdne i samojezdne
 • podesty ruchome i wolnobieżne platformy załadowcze przejezdne
 • warsztatowe dźwigniki stacjonarne przenośne i przewoźne

Podstawa prawna

Zgodnie z ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. O dozorze technicznym (Dz. U. Nr. 122, poz. 1321, rozdział 2, art. 14 ust. 1) wszystkie urządzenia techniczne, które są objęte dozorem technicznym, oprócz tych wyjętych spoza tego obowiązku, muszą posiadać aktualne badania i decyzje potwierdzające ich stan techniczny oraz pozwalające na ich eksploatację. Decyzja musi być wydana przez organ odpowiedzialny jednostki dozoru technicznego.

Przedsiębiorcy, którzy wykonują pracę urządzeniami niedopuszczonymi do eksploatacji zgodnie z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego, są narażeni na karę grzywny, a nawet ograniczenia wolności zgodnie z ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym, Dz. U. Nr. 122, poz. 1321, rozdział 5 , art. 63, ust. 1 oraz art. 220 par. 144 Kodeksu karnego.

Jeżeli potrzebują Państwo kompleksowego doradztwa technicznego w zakresie wózków widłowych oraz podnośników teleskopowych, w naszej firmie PESTA2 specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Wybranie odpowiedniego sprzętu transportu bliskiego, w tym wózków i podnośników, jest kluczowe z punktu widzenia efektywności pracy zakładu – magazynu, sklepu wielkopowierzchniowego, hali produkcyjnej. Nieodpowiednie dopasowanie i użytkowanie sprzętu skutkuje w obniżonej wydajności i może generować wyższe koszty. Dla tych z Państwa, dla których liczy się najwyższa skuteczność, przygotowaliśmy nasze usługi doradztwa technicznego.

Kompleksowe wsparcie

Pomagamy w doborze odpowiednich urządzeń transportu bliskiego – doradzimy, jaki sprzęt będzie mógł spełnić Państwa oczekiwania na podstawie danych dotyczących jego przeznaczenia i zakresu pracy. Pomożemy w opracowaniu optymalnego planu transportu wewnętrznego dla Państwa firmy, dobierzemy odpowiedni sprzęt, który będzie działał niezawodnie i wydajnie, a także świadczymy pełną obsługę posprzedażową włącznie z serwisem, sprzedażą części zamiennych, baterii, akumulatorów.

Specjaliści do Państwa dyspozycji

W PESTA2 zatrudniamy specjalistów w dziedzinie transportu bliskiego, którzy dokładnie znają się na szczegółach technicznych związanych z wózkami widłowymi, wózkami paletowymi, podnośnikami teleskopowymi. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, ale ciągle się doszkalamy, aby zapewnić Państwu usługi na wysokim poziomie. W naszym zakładzie specjalizujmy się w doradztwie technicznym zarówno dla mniejszych firm, jak i dla dużych przedsiębiorstw – niezależnie od wielkości firmy oraz jej potrzeb, dobierzemy optymalne rozwiązania.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Stargardzie Szczecińskim. Obsługujemy całe województwo zachodniopomorskie, a także jesteśmy w stanie pomóc klientom na terenie całej Polski – prosimy o skontaktowanie się z nami przez telefon lub e-mail.

Przystępne ceny

Wyróżniają nas również przystępne ceny usług doradczych. Naszym celem jest Państwa zadowolenie, dlatego utrzymujemy je na jak najbardziej atrakcyjnym poziomie. Dla naszych stałych klientów mamy także atrakcyjne rabaty – prosimy o skonstatowanie się z nami w celu uzyskania dokładnych informacji o wycenie usług.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia naszej oferty!

Prowadzimy profesjonalne przeglądy techniczne wózków widłowych elektrycznych i spalinowych, a także podnośników teleskopowych. W zakładzie PESTA2 mogą Państwo otrzymać kompleksowe wsparcie w tej dziedzinie.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000 r. z dniem 18 sierpnia 2003 r. wózki widłowe jezdniowe z napędem mechanicznym muszą być regularnie poddawane dozorowi technicznemu. W naszym zakładzie wykonujemy techniczne zgodnie z przepisami UDT – są one prowadzone przez uprawnionego konserwatora.

Badania odbiorcze wózków widłowych są prowadzone na ogół raz do roku. W przypadku niektórych typów wózków okres ten może być dłuższy. Informacje na temat terminów można znaleźć w księdze rewizyjnej wózka widłowego – jest to dokument wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego po przeprowadzeniu rejestracji wózka widłowego.

Badania odbiorcze wózków widłowych przez UDT

Aby wózek mógł być dopuszczony do pracy, inspektor UDT wykonuje sprawdzenie jego poszczególnych elementów. To w szczególności:

 • działanie układu hamulcowego
 • działanie układu kierowniczego
 • szczelność układu hydraulicznego
 • nominalny czas utrzymania ładunku
 • stan zużycia wideł, opon, łańcuchów
 • mocowanie fotela i pasów bezpieczeństwa
 • działanie sygnalizacji dźwiękowej
 • oznakowanie wózka
 • oświetlenie wózka dokumentacja wózka i ważność przeglądu w dzienniku konserwacji

W naszej firmie uprawnieni pracownicy zajmą się dokładnym sprawdzeniem działania urządzenia i, w razie potrzeby, niezbędnymi czynnościami naprawczymi. Sprzedajemy również części zamienne i materiały eksploatacyjne – smary, filtry, płyny eksploatacyjne, oleje.

Terminowo i w przystępnych cenach

Dbamy o to, aby przeprowadzone przez nas prace zakończyły się w możliwie najkrótszym terminie. Wyznaczamy zawsze realny czas przeprowadzenia przeglądu, dlatego nie muszą Państwo narażać się na skutki przedłużania terminu oddania sprzętu. Dbamy jednocześnie o atrakcyjne ceny przeglądów – z nami nie muszą Państwo przepłacać!

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze stroną formalną przeglądów technicznych, jesteśmy do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt.

Zapraszamy do skorzystania z usług!

Podkategorie